Statex

Statex

Kablo durumunun deneyimli temelli analizi ve istatistiksel kalan ömür süresinin tahmini

  • Kablo yolunun kalan ömrünün optimum tahmini
  • Arıza oranında azalma
  • Sosyal maliyetlerin önlenmesi

Statex® analiz yazılımı, yaşlanma durumunun, yaşlanmanın hızının ve VLF truesinus® voltajlı (Çok Düşük Frekanslı) kayıp faktörü teşhisine dayanarak bir kablo güzergahının kalan istatistiki ömrünün ayrıntılı olarak belirlenmesi için kullanılır.

IEEE 400.2'nin (SDTD, MTD ve ΔTD) konvansiyonel değerlendirme parametrelerine ek olarak, statex® de dağılım faktörünün (TD) zaman kararlılığını gösteren yeni bir parametre olan - TD-Skirt'ü dikkate alır. Bu, yaşlanma endeksi R'yi ve kablo yolunun yaşlanma VR hızını hesaplamayı mümkün kılar. Sonraki bir ölçümün ne zaman yapılması gerektiğine veya kablo yolunda işlem gerektiğine dair kesin bir öneri almak da mümkündür. Kablonun ekonomik çalışma sınırı ve şirkete özel güvenlik marjı, kabloyu değiştirmek için en uygun noktayı belirleyen hesaplamaya da dahil edilmiştir.

Bireysel şirket kılavuz ilkeleri ve bir 3D matristeki çeşitli analiz parametreleri arasındaki karmaşık korelasyonların görselleştirilmesi göz önüne alındığında, statex® düşük maliyetli, operasyonel olarak güvenli varlık yönetimi için yeni, çığır açan bir seçenek sunar.

img

VIDEO